Vila Blažena

Architektonické řešení

Podstatou architektonického řešení je co možná nejvěrnější zachování objemových, výtvarných a tektonických kvalit původního objektu. Objekt dvojgaráže je umístěn a zapuštěn do země tak, aby co nejméně narušil architekturu původní stavby.

 

Dispoziční řešení

Původní dispozice byla kompletně změněna s přihlédnutím k okolnostem co nejméně narušit nosný systém stavby. Dispozice odpovídá současným standardům rodinného bydlení.

Podzemní podlaží slouží jako servisní zóna pro bydlení se skladovými prostory, technickým zázemím, garáží a dílnou. V prvním nadzemním podlaží je společenská zóna s obývacím pokojem, kuchyní, pracovnou a zázemím při vstupu. Druhé nadzemní podlaží slouží jako obytná – klidová zóna domu.

Podkroví je řešeno jako pobytové, předpokládané využití je dětská herna, případně do budoucna kancelářský prostor. Podkrovní prostor je nedělený a otevřený po přiznanou nosnou konstrukci krokví.

 

Výtvarné řešení

Výtvarné řešení vychází z řešení architektonického, kde je snaha o zachování architektonické kvality původní stavby. Fasáda respektuje původní dělení objektu po výšce na sokl, tělo stavby a mansardovou střechu. Sokl a tělo budovy budou provedeny v šlechtěné omítce břízolitového typu. Střecha je provedena z hliníkových šablon v antracitové barvě, taktéž okna a dveře mají z exteriéru hliníkový povrch v barvě antracitu. Přístavba garáže a venkovní schodiště jsou provedeny z pohledového železobetonu. 

Uliční oplocení bude provedeno z podezdívky a sloupků z pohledového železobetonu s tyčovou výplní v barvě antracitu.

 

 

Údaje o projektu

  • Autoři návrhu: Adam de Pina, Martin Dašek
  • Autor návrhu interiéru: Marco Maio
  • Fotografie objektu: Ondřej Vraštil
  • Místo stavby: Praha 16 – Zbraslav
  • Rozsah prací: Studie stavby, Dokumentace pro stavební povolení
  • Návrh stavby: 2017
  • Realizace stavby: 2020